RSS
Понеділок, 19.02.2018, 18:19
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Наукові конференції [29]
В даній категорії висвітлюються програми університетських наукових конференцій студентів та молодих вчених
Наукові семінари [10]
Матеріали наукових семінарів на базі факультетів та кафедр університету за участю представників органів влади
Виставки, огляди, конкурси [5]
Категорія призначена для відображення участі представників Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького у виставках, оглядах-конкурсах та інших заходах
Пошук
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » Статті » Наукові конференції » Наукові конференції

Вдосконалення виборчого законодавства в Україні: проблеми та перспективи
16 жовтня 2012 року у конференц-залі Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького відбулась науково-практична конференція «Вдосконалення виборчого законодавства в Україні: проблеми та перспективи». Метою конференції став аналіз та вироблення практичних рекомендацій стосовно забезпечення дотримання гарантованих Конституцією України прав громадян вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, приведення законодавства про вибори у відповідність із загальновизнаними міжнародними демократичними стандартами. Потреба обговорення проблем національного виборчого законодавства виникла ще й в контексті проведення парламентських виборів 28 жовтня 2012 року.


У конференції взяли участь представни¬ки вищих навчальних закладів та громадських організацій, що активно займаються зазначеною проблематикою. Такий склад учасників, як зауважив представник оргкомітету конференції к.і.н.Скоморовський В.Б., дав змогу забезпечити високий професійний рівень дискусій, а також створення реальних пропозицій з вдосконалення виборчого законодавства.


Конференцію відкрив ректор Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, д.ю.н., проф., академік УАН, академік АН ВШУ, академік МАНПО, доктор права, доктор філософії, доктор канонічного права, Відмінник освіти України, адвокат, Митрофорний протопресвітер Іван Михайлович Луцький. Він відзначив, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії, право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення відповідного віку, не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними. Ректор зауважив, що вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.


Особливості та закономірності парламентського виборчого процесу на Прикарпатті у 2012 році проаналізував начальник науково-дослідної частини Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, кандидат політичних наук, доцент Олег Михайлович Білоус.


Політичну складову в нормотворчості виборчого законодавства висвітлив Голова Станіславської правозахисної групи Андрій Ярославович Малетин.


Політико-економічний аналіз виборів в контексті трансформації українського суспільства здійснив кандидат політичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Іванович Доцяк.


Правотворчу політику як фактор удосконалення виборчого законодавства проаналізувала кандидат юридичних наук, доцент Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького Світлана Миколаївна Глазунова.


Регіональні особливості застосування виборчих технологій в Україні на прикладі Івано-Франківської області розкрив кандидат політичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Василь Йосипович Климончук.


Особливості реформування виборчого законодавства в Україні на сучасному етапі розкрив голова правління Івано-Франківського обласного відділення ВГО Комітет виборців України Юрій Володимирович Лисюк.


Проблеми організаційно-правового забезпечення виборчого процесу на стадії голосування та підрахунку голосів виборців та напрями удосконалення чинного виборчого законодавства по виборах народних депутатів України висвітлив кандидат юридичних наук, доцент Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького Віталій Васильович Книш.


Проблеми і перспективи розвитку виборчих прав громадян України охарактеризував кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного та кримінального права Одеського національного морського університету Андрій Юрійович Бойчук.


Традиції організації і проведення виборчих кампаній у Галичині ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст. (на прикладі виборів до Галицького крайового сейму) розглянув кандидат історичних наук, доцент Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького Любомир Михайлович Ілин.


Впродовж дискусії учасники конференції наголосили на важливості публічного обговорення проблем національного виборчого законодавства. Було відзначено, що шляхом до сталого, досконалого та ефективного виборчого законодавства є його кодифікація, яка передбачає змістовне вдосконалення законодавства: скасування застарілих і неефективних норм, заповнення прогалин, усунення дублювання, розбіжностей і суперечностей. Тому її завданням має стати системний виклад виборчого законодавства в одному законодавчому акті, а цілями – досягнення повноти і юридичної визначеності правового регулювання цього інституту. 


На переконання учасників конференції, для дотримання загальновизнаних стандартів демократичних виборів, повноцінного забезпечення реалізації конституційних принципів, реалізації основних виборчих прав громадян особливе значення має процедурна частина виборчого законодавства, яка в жодному разі не повинна допускати звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Категорія: Наукові конференції | Додав: Vavaliant (16.10.2012) | Автор: Науковий відділ W
Переглядів: 1423 | Теги: о.І.М. Луцький, науковий відділ, к.і.н. Скоморовський, вдосконалення виборчого законодавст, університет права, конференція, Білоус О.М. | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]