RSS
Понеділок, 19.02.2018, 18:17
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Наукові конференції [29]
В даній категорії висвітлюються програми університетських наукових конференцій студентів та молодих вчених
Наукові семінари [10]
Матеріали наукових семінарів на базі факультетів та кафедр університету за участю представників органів влади
Виставки, огляди, конкурси [5]
Категорія призначена для відображення участі представників Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького у виставках, оглядах-конкурсах та інших заходах
Пошук
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » Статті » Наукові конференції » Наукові конференції

V міжнародна наукова конференція на тему «Збереження культурної спадщини західної України»
   10 березня 2011 року у селищі Більшівці Галицького району, Івано-Франківської області проходила п’ята міжнародна наукова конференція на тему «Збереження культурної спадщини західної України».

   Учасниками наукової конференції були представники Міністерства культури Республіки Польщі, голова Державної служби з питань національної культурної спадщини, наукові працівники Національного заповідника «Давній Галич», а також науковці Львова та Івано-Франківська, українські та польські журналісти.      Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького за дорученням ректора університету Академіка УАН о.І.М. Луцького представляли т.в.о. проректора з виховної роботи Янощак-Пшибила О.Я., доцент кафедри архітектури та містобудування Соколовський З.Б., а також викладач кафедри архітектури та містобудування Кос С.В. 
   Для даної конференції деканом факультету архітектури та будівництва, доцентом Косьмієм М.М. було надано макети сакральної архітектури того часу: Церкви святого пророка Іллі у Прокалієвому саду біля с.Крилоса та Резиденції Митрополита в с.Крилос.

   Костел Благовіщення в Більшівцях збудований у 1624 році ченцями ордену кармелітів, запрошеними до села польським гетьманом Мартином Казановським.

   Більшівцівський костел — одна із найвизначніших пам’яток пізньобарокової архітектури ХVІІІ ст. Його величавий силует разом із монастирем кармелітів творить своєрідний орієнтир у навколишній панорамі. 


   Історія костелу тісно пов’язана з іменем коронного гетьмана М. Казановського — власника Більшівців від 1617 р. Він, власне, і став фундатором будівництва дерев’яного костелу та монастиря у 1625 р. 
   
   З 2009 р. костел реставрується за кошти програм Міністерства культури Польщі.
Категорія: Наукові конференції | Додав: Vavaliant (10.03.2011) | Автор: факультет архітектури і будівництва W
Переглядів: 946 | Теги: Більшівці, о.І.М. Луцький, Соколовський З.Б., Янощак-Пшибила О.Я., Крилос, університет права, Костел Благовіщення, Кос С.В., Давній Галич | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]