RSS
Понеділок, 19.02.2018, 18:18
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Право [8]
Круглі столи з питань правового забезпечення, гарантування та збереження прав і свобод громадян
Духовне життя [3]
Матеріали про проведення круглих столів на теми пов'язані із визначенням роль релігії та церкви в утвердженні загальнолюдських ціннсотей
Вища освіта [1]
Інформація про круглі столи за участю професорсько-викладацького складу, студентів та громадськості на теми вдосконалення діяльності університету та вищої школи
Пошук
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » Статті » Круглі столи » Право

Круглий стіл на тему «Розвиток українського конституціоналізму (до 300-річчя Конституції Пилипа Орлика)

Круглий стіл "Розвиток українського конституціоналізму  

(до 300-річчя Конституції Пилипа Орлика)"

              14 квітня 2010 р. в Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького відбувся круглий стіл, присвячений розвитку українського конституціоналізму (до 300-річчя Конституції Пилипа Орлика). Захід відбувся спільно з Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області та Прикарпатською науковою школою права академіка Івана Луцького. Крім того, активну участь взяли представники засобів масової інформації, громадськості міста.


З привітальним словом перед учасниками виступив к.ю.н., доц., академік УАН, академік академії вищої школи України, академік Міжнародної академії наук педагогічної освіти, доктор права, доктор філософії, доктор канонічного права, Відмінник освіти України, адвокат, Митрофорний протопресвітер, о. Іван Михайлович Луцький, зазначивши, що Конституція будь-якої держави є її основним і найголовнішим законом, а Конституція П. Орлика, що прийнята 5 квітня 1710 р. в Бендерах, є першою європейською конституцією в сучасному її розумінні.


Начальник Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Володимир Дмитрович Ковальчук зауважив, що Конституція П. Орлика випередила час майже на 70 років, адже тільки тоді з’явились перші конституції Європи і США. Однак, в тогочасних історичних умовах втілити в життя Конституцію повною мірою не вдалось.


Впродовж роботи круглого столу грунтовними повідомленнями відзначились: к.ю.н., доц., проректор університету з методичної роботи Віталій Васильович Книш (тема: «Розмежування конституційно-правової відповідальності між гілками влади за Конституцією Пилипа Орлика»); начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації НПА та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Галина Григорівна Печіль (тема: «Зародження права в перших світових Конституціях. Конституція Пилипа Орлика та Конституція США»); д.е.н., с.н.с, почесний член Академії економічних наук і підприємницької діяльності Олександр Валерійович Васильєв-Мюллер (тема: «Теоретико-методологічні особливості відродження природничого права (джерела Конституції Пилипа Орлика)»); студентка V курсу Харківської національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Тетяна Вікторівна Северинчик (тема: «Пилип Орлик як теоретик українського конституціоналізму»); к.політ.н., доц., заступник завідувача кафедри історії та теорії держави і права університету Уляна Романівна Лукач (тема: «Проблеми реалізації конституційної реформи в контексті демократичної трансформації в Україні»); член правління ІФОО «Комітет виборців України» Тарас Михайлович Лялик (тема: «Проблеми вдосконалення Конституції України на сучасному етапі»); в.о. доц., начальник навчально-методичного відділення університету Марина Йосипівна Гаврецька (тема: «Конституція Пилипа Орлика як фундамент українського державотворення»); студент V курсу юридичного факультету, Голова Студентської ради університету Ярослав Васильович Черничук (тема: «Основні аспекти конституційного процесу в Україні»).


Проведення подібних заходів стало доброю традицією в університеті. Вони сприяють виробленню поваги до Конституції у суспільстві. Проректор університету з наукової роботи Віталій Богданович Скоморовський з цього приводу наголосив, що традиції українського конституціоналізму сягають VII-IX ст., закріплюються в період України-Русі (Київської Русі) і є одними з найстаріших у Європі. В навчально-виховному процесі ми повинні переусім власним прикладом показувати любов та пошану до української конституції, адже кожен з нас є частиною єдиного живого організму, що покликаний розбудовувати рідну державу.

 

Категорія: Право | Додав: Vavaliant (14.04.2010) | Автор: к.і.н.Скоморовський В.Б. W
Переглядів: 1819 | Теги: П.Орлик, Конституція, університет права, І.М.Луцький | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]