RSS
Понеділок, 19.02.2018, 18:19
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » Статті » Статті » Університет

Плануємо кар'єру разом
Плануємо кар’єру разом

  Закладати фундамент успішної професійної кар’єри варто заздалегідь. Бажаємо ми того чи ні, але кожен з нас вибудовує власну кар’єру протягом життя, адже термін «кар’єра» має багато значень, хоча найчастіше під поняттям розуміють службове зростання в обраній професійній діяльності.
  Ви вже замислювалися про майбутній професійний шлях?
  Якщо так, тоді вам будуть корисними наші поради щодо перших кроків у плануванні кар’єри.

До вступу у вищий навчальний заклад (ВНЗ)
 
  Пройдіть профорієнтаційне тестування та визначіться зі своїми здібностями до виконання тієї чи іншої роботи.
  Спробуйте спрогнозувати, яким буде попит на обрану вами спеціальність через 5-6 років. З цією метою можна ознайомитися з рейтингами професій, прогнозами аналітиків, які висвітлюються у засобах масової інформації.
  Визначіться з навчальним закладом, у якому ви зможете дістати обрану вами професію.
На 1-3 курсі ВНЗ
 
  Оцініть навколишню обстановку. Що розуміти під цим? Чи подобаються вам ті навчальні дисципліни, які ви вивчаєте? Чи збігається програма навчання з практичними знаннями, потрібними для успішної роботи? Потрібні вам відомості ви можете дістати у ході спілкування з викладачами, родичами, друзями або читаючи наукові та навчальні видання, присвячені обраній професії.
  Пам’ятайте, що на даний час вам доступні бібліотеки, періодичні видання, книги, інформація з мережі Інтернет, - використовуйте все для самовдосконалення, оскільки аудиторні заняття закладають лише основи, що повинен знати фахівець високого класу.
  Придбайте збірник посадових інструкцій, де будуть окреслені основні вимоги до тих, хто хоче обіймати обрану посаду. Кошти, які ви витратите на придбання літератури, окупляться вже у першу заробітну плату як стажера.
  Про стажування і практику. Чим раніше ви розпочнете підготовку до проходження практики, тим менше проблем у вас буде у майбутньому.
  Спочатку необхідно з’ясувати, де саме буде проходити практика. Інформацію про те, як проходила практика на вашому факультеті торік, ви можете дізнатися в однокурсників, викладачів вашого закладу, або у деканаті. Пам’ятайте, що сьогодні великі вітчизняні та міжнародні компанії, які працюють в Україні, запрошують студентів на стажування з можливістю подальшого працевлаштування.
  Інформацію про можливі місця стажування ви можете знайти на веб-сайтах цих компаній або на спеціалізованих сайтах, присвячених молодіжному працевлаштуванню та кар’єрі. Майте на увазі, оскільки ці великі міжнародні компанії пропонують перспективи у кар’єрному зростанні та високу заробітну плату, у них є можливість проводити конкурс на проходження практики кращих із кращих, а щоб бути кращим, необхідно підготуватись заздалегідь.
  Якщо ви успішно пройдете відбірний конкурс і тестування та вас запросять на стажування в таку компанію, то подальше професійне спрямування для вас істотно спроститься. Наявність у вас документів про проходження практики у провідній компанії – це ваша перепустка до цих компаній при працевлаштуванні після закінчення вищого закладу освіти.
 
На 3 – 5 курсі ВНЗ
 
  Отже, ви студент старших курсів. Ще раз «озирніться навколо», порівняйте ті відомості, які ви зібрали до вступу у вищий навчальний заклад, із сьогоднішньою ситуацією: які нові компанії з’явилися на ринку, які збанкрутували, які тенденції переважають на ринку праці, на яких фахівців найбільший попит, який середній рівень заробітної плати цих фахівців? Проаналізуйте наявну інформацію, зробіть висновки і скорегуйте власні плани відповідно до нових даних.
  На четвертому курсі можна подумати про підробіток у вільний від навчання час. Працюючи, ви маєте можливість порівняти набуті знання з реальною практикою, уточнити з керівництвом специфіку вашої роботи. Безперечно, запитань буде багато, і їх кількість зростатиме пропорційно покладеній на вас відповідальності. Будучи студентом, ви маєте право на помилку, вам можуть вказати на недоліки у вашій роботі, але в будь-якому разі за вами будуть наглядати, і помилка навряд чи виявиться надто серйозною. Скористайтеся з нагоди дістати досвід без особливих втрат для себе і своєї кар’єри.
  Під час проходження практики виявляйте зацікавленість до того, як працює компанія. Чим більше ви дізнаєтесь, тим краще. Слідкуйте за тим, що відбувається в галузі у цілому. Спробуйте відшукати спеціалізовані видання, присвячені діяльності вашої компанії, уважно опрацюйте їх.
  П’ятий курс ви - студенти-практики. Тепер поміркуйте над тим, які відчуття виникають у вас під час проходження практики. Уявіть, що те, що сьогодні вважається практикою, через три роки стани вашим постійним місцем роботи. Поміркуйте над цим…
  Отже, після здобуття вищої освіти ви повинні чітко визначити, що являє собою ваша майбутня професія, які будуть ваші функціональні обов’язки на майбутньому робочому місці, які компанії найбільш перспективні для працевлаштування. 


ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Декан
Луцький Роман Петрович
к.ю.н., доцент

  Юридичний факультет – один з найбільших і найпотужніших у структурі університету. 
   У науковому та навчально-методичному забезпеченні навчального процесу на дев'яти кафедрах факультету беруть участь  59 науково-педагогічних працівників, з яких: на постійній основі – 5 докторів юридичних наук, 18 кандидатів юридичних наук, 6 кандидатів наук; за сумісництвом – 4 доктори наук, 12 кандидатів наук.
  На факультеті функціонують комп’ютерний клас з доступом до мережі інтернет, юридична клініка, зал судових засідань, спеціалізована бібліотека. На юридичному факультеті створені умови для забезпечення належного рівня роботи професорсько-викладацького складу всіх кафедр та якісної підготовки висококваліфікованих бакалаврів, спеціалістів і магістрів права, на факультеті функціонує система студентського самоврядування.
  Майбутнє працевлаштування: випускники спеціальності «Правознавство» можуть обіймати посади юрисконсульта підприємства, юриста у сфері господарської та міжнародної економічної діяльності, відповідних фахівців у правоохоронних органах, спеціаліста органів соціального забезпечення, викладача права у навчальних закладах, інші посади, які потребують вищої юридичної освіти.


ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Декан
Семенюк Віталій Васильович
  Факультет можна вважати унікальним тому, що тут готують фахівців трьох провідних економічних напрямів: «Управління персоналом та економіка праці», «Фінанси і кредит» та «Облік і аудит» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр».
  Мовою бізнесу можна назвати економічний факультет, адже саме на цьому факультеті отримують знання, які в подальшому забезпечують достовірною, об’єктивною, доречною і дохідливою інформацією про фінансовий стан і результати діяльності підприємства всіх користувачів: власників і керівників підприємств, акціонерів, інвесторів, органів державного управління і контролю. Звідси – високі вимоги до навчання фахівців на цьому факультеті. 
   У науковому та навчально-методичному забезпеченні навчального процесу на 4 кафедрах факультету беруть участь 33 викладачі, у тому числі 4 доктори наук, професори, 24 кандидати наук, доценти. 
  На факультеті функціонують комп’ютерний клас з доступом до мережі інтернет, спеціалізована бібліотека. 
  Закріплення теоретичних знань студентів досягається за допомогою практичних навичок, набутих під час проходження практики на підприємствах, установах, організаціях.
  Майбутнє працевлаштування: основним місцем роботи випускників за спеціальності «Облік і аудит» є малі, середні та великі підприємства, комерційні банки, аудиторські фірми, інвестиційні фонди і компанії; спеціальності «Управління персоналом та економіка праці» - посади керівників спеціалістів в органах державного управління у сфері соціально-трудових відносин Міністерства праці і соціальної політики України, управління праці та соціального захисту населення регіональних держадміністрацій, державній службі зайнятості, Фонді соціального страхування, Пенсійному фонді; спеціальності «Фінанси та кредит» - фінансові управління держадміністрації, міські фінансові управління, територіальні органи Державного казначейства України, органи податкової служби, Пенсійний фонд України, Державна служба зайнятості, Фонд державного майна України, бюджетні установи, банківські установи, страхові компанії, підприємства.


ФАКУЛЬТЕТ АРХІТЕКТУРИ ТА БУДІВНИЦТВА

Декан
Косьмій Михайло Михайлович

  Факультет архітектури та будівництва – один із наймолодших в університеті. На факультеті здійснюється ступенева підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст» за напрямами підготовки «Архітектура», «Будівництво». Факультет об’єднує 3 кафедри.
  Загальна кількість науково-педагогічних працівників на кафедрах факультету становить 50 викладачів, із них 5 доктори наук, професори 20 кандидати наук, доценти.
  Підготовка фахівців на факультеті, як і в університеті у цілому, здійснюється відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України, забезпечується системою планування навчального процесу та контролю за його якістю.
  Для забезпечення підготовки висококваліфікованих фахівців використовується комп’ютерний клас, спеціалізовані лабораторії. За час навчання студенти вивчають понад 60 навчальних дисциплін, виконують розрахункові та курсові роботи, одержують глибоку фундаментальну, професійну підготовку, оволодівають навичками роботи з комп’ютерною технікою й активно використовують її у навчальному процесі. Важливе місце у навчанні посідає виробнича практика, яку студенти проходять на підприємствах і в організаціях. 
  Майбутнє працевлаштування: випускники факультету архітектури та будівництва отримують право працювати на посадах архітекторів, інженерів будівельників у державних і приватних проектних бюро, в міських і районних архітектурних управліннях.


УМОВИ ВСТУПУ ТА ЗАРАХУВАННЯ

Зарахування на І курс денної і заочної форми навчання здійснюється на основі конкурсного відбору за наявності сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти. Детальніше з умовами вступу можна ознайомитися в розділі для абітурієнтів.

Категорія: Університет | Додав: Vavaliant (26.06.2009) | Автор: Приймальна комісія W
Переглядів: 1486 | Теги: юрист, архітектор, економіст, вступ, приймальна комісія, кар'єра, університет | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]