RSS
Середа, 19.09.2018, 11:57
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Новини університету [92]
Інформація про загальноуніверситські події
Студентське життя [44]
Тут Ви завжди знайдете цікаву інформація про будні та свята студентів Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького
Дозвілля [10]
Інформаційні матеріали про культурно-масові заходи в університеті
Діяльність НДІ [8]
Матеріали про заходи та діяльність Науково-дослідного інституту церковно-канонічних та державно-правових проблем УАН Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького
Привітання, звернення, інтерв'ю [21]
Офіційні звернення, інтер'ю та привітання з нагоди свят та урочистих подій
Зустрічі з успішними людьми [14]
Цікавий проект для студентів Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького та коледжу університету. Відкрита зустріч у форматі круглого столу дає можливість познайомитись, поспілкуватись, дізнатись секрети успіху, поділитись ідеями з відомими людьми України та світу. Участь в проекті - можливість навчитись визначати пріоритети, планувати, організовувати, наполегливо працювати, дізнаватись більше, ставити цілі та досягати успіху в навчанні, кар'єрі, бізнесі, спорті, мистецтві!
Пошук
Календар
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » 2014 » Жовтень » 27 » Участь викладачів юридичного факультету університету в науково-практичних заходах під егідою ОБСЄ
09:02
Участь викладачів юридичного факультету університету в науково-практичних заходах під егідою ОБСЄ

Участь викладачів юридичного факультету Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького в науково-практичних заходах під егідою ОБСЄ, які проводилися в м. Львів 

23-25 жовтня 2014 року на базі Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася «Осіння школа з кримінального процесу», яка проходила у рамках проекту ОБСЄ «Підтримка розвитку юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні». 
Участь в заході, зі сторони нашого Університету, взяли проректор з наукової роботи к.ю.н., доц. Острогляд О.В., доцент кафедри кримінального права і процесу, к.ю.н. Огерук І.С. та доцент кафедри кримінального права і процесу, к.ю.н. Дудка А.В.
Основними лекторами виступали розробники проектів Кримінального процесуального кодексу України, Закону України "Про прокуратуру" та ін. Леонід Лобойко, д.ю.н., професор, головний науковий співробітник сектора дослідження проблем судової, слідчої і прокурорської діяльності НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, член робочої групи з підготовки проекту Кримінального процесуального кодексу Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права та Банчук Олександр, к.ю.н., член правління Центру політико-правових реформ, член робочої групи з підготовки проекту Кримінально-процесуального кодексу Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права.
Серед питань, що розглядалися: презентація нового концептуального підходу до викладання дисциплін кримінально-правового циклу; обговорення проблемних питань кримінального провадження; реформування системи судових та правоохоронних органів (слідства, прокуратури, суду) та ін. 
Захід визнається Міністерством освіти і науки у якості підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

24-25 жовтня 2014 року на базі Львівського державного університету внутрішніх справ за підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі міжнародний симпозіум «Забезпечення єдності судової практики у кримінальних справах в контексті подій 2013-2014 р.р. в Україні».
Участь в заході, зі сторони нашого Університету, взяли проректор з наукової роботи к.ю.н., доц. Острогляд О.В. та завідувач кафедри кримінального права і процесу к.ю.н., доц. Мельник П.В. 
Серед гостей заходу були: старший співробітник з проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефрі Ерліх, суддя Верховного Суду України Галина Канигіна, заступники Генерального прокурора України Олег Бачун та Олег Заліско, а також досвідчені науковці з провідних юридичних ВНЗ України.
Зокрема, заступник Генерального прокурора України Олег Бачун зазначив, що визначена тема симпозіуму залишається болючою не тільки для правників, а й для усіх людей, які живуть духом революції гідності. «Єдність судової практики – одна з фундаментальних засад здійснення правосуддя, що передбачає передусім стабільність правового регулювання та прогнозованість судових рішень, які не будуть змінюватись в залежності від юрисдикції, регіону чи чиновника, – заявив Олег Володимирович. – Конституційний Суд України неодноразово зазначав, що з конституційних принципів рівності та справедливості випливає вимога визначеності, ясності та недвозначності правової норми, оскільки інше не може забезпечити її однакового застосування та неминуче призводить до сваволі».
Звертаючись до присутніх, суддя Верховного Суду України Галина Канигіна наголосила: «Ми не можемо забувати про те, що суддя при ухваленні рішення повинен керуватися законом і внутрішнім переконанням, власним розумінням закону, а не тим, як його розуміє і тлумачить судова система. При розгляді конкретної справи, суддя може відійти від усталеної судової практики, але в своєму рішенні він має обґрунтовано аргументувати чому він, знаючи цю судову практику, вважає за необхідне відійти від неї і ухвалити інше рішення», – зазначила Галина Володимирівна.
Актуальною, змістовною та цікавою була доповідь декана юридичного факультету ЛьвДУВС, доктора юридичних наук, професора В’ячеслава Навроцького «АТО під прицілом КК». Науковець зауважив, що тема симпозіуму має принаймні два аспекти. З одного боку йдеться про єдність судової практики, з іншого звертається увага на ті події, які ми пережили і продовжуємо переживати в масштабах всієї України. 
 «Не повинно бути законності «Чернігівської» та «Херсонської», «Сумської» та «Закарпатської». То чому ж неоднакові підходи до оцінки тих чи інших подій в Україні? Я вбачаю основну причину в тому, що люди, які здійснюють оцінку, також знаходяться по різні боки барикад. Якщо ми будемо оцінювати, виходячи з того, що є «наші» і «не наші», що є люди, які апріорі неправі і ті, які чинять вірно, – ні про яку неупередженість, ні про яку законність говорити не доводиться», - зазначив В’ячеслав Олександрович. 
Доповідач підготував презентацію, в якій наглядно продемонстрував приклади таких своєрідних колізій у застосуванні норм законодавства щодо влаштування барикад біля стін військових частин у Львові та Маріуполі, блокування адміністративних приміщень у Хмельницькому та Горлівці, захоплення адмінспоруд у обласних центрах західної України та у Харкові, штурм барикад у Києві та Маріуполі та ін. Коли ми повинні вважати ці дії правомірними, а коли оцінювати їх як злочини? Мабуть це основне питання, на яке намагались знайти відповідь науковці та практики під час зустрічі.
У роботі симпозіуму, серед питань, що висвітлювалися у виступах учасників були: ресурси системи вищої освіти у забезпеченні єдності судової практики у кримінальних справах; єдність судової практики в кримінальних справах щодо тероризму; політична корупція як фактор єдності судової практики в Україні; критерії оцінки якості кримінального законодавства України та ряд інших.

Категорія: Новини університету | Переглядів: 669 | Додав: Vavaliant | Теги: к.ю.н.Огерук І.С., ОБСЄ, к.ю.н. Мельник П.В., к.ю.н.Дудка А.В., кримінальний процес, юридичний факультет, к.ю.н. Острогляд О.В., університет права | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]