RSS
Понеділок, 19.02.2018, 18:19
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Новини університету [92]
Інформація про загальноуніверситські події
Студентське життя [44]
Тут Ви завжди знайдете цікаву інформація про будні та свята студентів Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького
Дозвілля [10]
Інформаційні матеріали про культурно-масові заходи в університеті
Діяльність НДІ [8]
Матеріали про заходи та діяльність Науково-дослідного інституту церковно-канонічних та державно-правових проблем УАН Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького
Привітання, звернення, інтерв'ю [21]
Офіційні звернення, інтер'ю та привітання з нагоди свят та урочистих подій
Зустрічі з успішними людьми [14]
Цікавий проект для студентів Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького та коледжу університету. Відкрита зустріч у форматі круглого столу дає можливість познайомитись, поспілкуватись, дізнатись секрети успіху, поділитись ідеями з відомими людьми України та світу. Участь в проекті - можливість навчитись визначати пріоритети, планувати, організовувати, наполегливо працювати, дізнаватись більше, ставити цілі та досягати успіху в навчанні, кар'єрі, бізнесі, спорті, мистецтві!
Пошук
Календар
«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829
Архів записів
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » 2012 » Лютий » 28 » Правничі діалоги
14:35
Правничі діалоги
28 лютого 2012 року юридичний факультет Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького спільно з Івано-Франківською унiвeрcальнoю oблаcнoю біблioтeкою iм.І.Фрaнкa долучився до проведення правничих діалогів з питань захисту прaв людини зa учaстю зaступникa нaчaльникa Гoлoвнoгo упрaвлiння юcтицiї B.Д. Koвaльчукa. Активну участь в дискусії з питань правової допомоги населенню взяли викладачі та студенти юридичного факультету.  
В ході конструктивного діалогу присутні проаналізували питання права кожного грамадянина на отримання безоплатної правової допомоги, які реалізовані у Законі України «Про безоплатну правову допомогу», який був розроблений Міністерством юстиції України. Даним законом визначено зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок його реалізації, підстави та порядок надання безоплатних правових послуг.
На початку зустрічі B.Д. Koвaльчук зазначив, що законом передбачено створення двох взаємопов`язаних складових системи безоплатної правової допомоги - первинної та вторинної. Первинна безоплатна правова допомога охоплюватиме такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (окрім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Вторинна безоплатна правова допомога включатиме захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.
Головний спеціаліст сектору правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації Caвeдчук H.З. відзначив, що первинна безоплатна правова допомога надаватиметься всім особам, які перебувають під юрисдикцією України. А надаватимуть таку допомогу органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи (їх утворення є дискреційним повноваженням, а не обов’язком органів місцевого самоврядування). Органи місцевого самоврядування можуть також укладати договори з юридичними особами приватного права, адвокатами або фізичними особами.
Доцент кафедри "Цивільного права та процесу" к.ю.н. Грицкевич С.Г. звернув увагу, що право на вторинну безоплатну правову допомогу мають малозабезпечені особи, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї, особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців», ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань (стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом), реабілітовані особи.
Завідувач кафедри "Кримінального права та процесу" к.ю.н., доцент Острогляд О.В. додав, що право на вторинну безоплатну правову допомогу матимуть особи, до яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт, підозрювані у вчиненні злочину особи, які затримані органами дізнання та слідства, особи, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, особи, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України є обов’язковою участь захисника.
Така допомога надаватиметься також особам, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, особам, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку. До того ж скористатися правом на вторинну безоплатну правову допомогу можуть громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, які зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.
B.Д. Koвaльчук додав, що така допомога надаватиметься центрами з надання вторинної безоплатної правової допомоги при головних управліннях юстиції та адвокатами, залученими на конкурсній основі (постійно, за контрактом, або тимчасово, на підставі договору). Планується, що такі центри будуть утворені до 1 січня 2013 р.

Caвeдчук H.З., аналузуючи підстави для відмови в наданні безоплатної правової допомоги, зупинився на слідуючих: якщо особа не належить до жодної з категорій осіб, передбачених Законом, якщо особа подала неправдиві відомості або фальшиві документи з метою віднесення її до однієї з таких категорій, якщо вимоги особи про захист або відновлення її прав є неправомірними. Крім того, особі може бути відмовлено, якщо раніше їй надавалася вторинна безоплатна правова допомога з того самого питання або якщо особа використала всі національні засоби правового захисту.

Присутні у свої запитаннях та відповідях, щодо норм даного Закону піднімали проблеми відстеження якості надання правової допомоги, порядку оскарження громадянами дій чи бездіяльності посадових осіб, тощо.
Підсумовуючи результати обговорення, B.Д. Koвaльчук відзначив, що запровадження та введення в дію Закону потребуватиме розробки цілої низки підзаконних актів. Зокрема, щодо порядку та умов проведення конкурсу серед адвокатів, які залучаються до надання вторинної безоплатної правової допомоги, порядку і умов укладення договорів та контрактів з адвокатами, вимог до їхнього професійного рівня та критеріїв якості надання безоплатної правової допомоги, положень щодо діяльності відповідних центрів з надання вторинної безоплатної правової допомоги.
Як зазначив декан юридичного факультету к.ю.н. Луцький Р.П., такі зустрічі студентів з діючими працівниками підрозділів Головного управління юстиції в області є дуже корисними, вони дозволяють їм дізнатися головні аспекти та тонкощі практичної реалізації норм діючих законодавчих актів України.     
Категорія: Новини університету | Переглядів: 679 | Додав: Vavaliant | Теги: правничі діалоги, о.І.М. Луцький, Р.П. Луцький, юридичний факультет, університет права | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]