RSS
Понеділок, 19.02.2018, 18:19
Вітаємо Вас, Гість
Форма входу
Категорії розділу
Новини університету [92]
Інформація про загальноуніверситські події
Студентське життя [44]
Тут Ви завжди знайдете цікаву інформація про будні та свята студентів Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького
Дозвілля [10]
Інформаційні матеріали про культурно-масові заходи в університеті
Діяльність НДІ [8]
Матеріали про заходи та діяльність Науково-дослідного інституту церковно-канонічних та державно-правових проблем УАН Івано-Франківського університету права ім.Короля Данила Галицького
Привітання, звернення, інтерв'ю [21]
Офіційні звернення, інтер'ю та привітання з нагоди свят та урочистих подій
Зустрічі з успішними людьми [14]
Цікавий проект для студентів Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького та коледжу університету. Відкрита зустріч у форматі круглого столу дає можливість познайомитись, поспілкуватись, дізнатись секрети успіху, поділитись ідеями з відомими людьми України та світу. Участь в проекті - можливість навчитись визначати пріоритети, планувати, організовувати, наполегливо працювати, дізнаватись більше, ставити цілі та досягати успіху в навчанні, кар'єрі, бізнесі, спорті, мистецтві!
Пошук
Календар
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Наші гості: 1
Користувачі: 0
Партнери
Науково-інформаційний вісник
Юридична техніка
Телефон приймальної комісії(0342) 71-56-80.
Адреса університету: м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 35
Університетське життя
Відеоновини
Корисна інформація
День Знань!
Студентська спартакіада
Бібліотека університету
1025-річниця Хрещення України-Русі
Головна » 2011 » Вересень » 29 » Науково-практична конференція «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку демократичих процесів в Україні та світі»
15:34
Науково-практична конференція «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку демократичих процесів в Україні та світі»
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
«СУЧАСНИЙ СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ»

28 вересня 2011 р. у приміщенні конференц-залу Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького відбулась науково-практична конференція «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку демократичних процесів в Україні та світі», приурочена Міжнародному дню демократії. Співорганізаторами заходу стали Прикарпатська наукова школа права академіка Івана Луцького, Науково-дослідний інститут церковно-канонічних та державно-правових проблем УАН Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького та юридичний факультет вищого навчального закладу.
У ході роботи конференції виголошено доповіді науковців провідних університетів Івано-Франківщини, представників Головного управління юстиції в Івано-Франківській області, Молодіжної адміністрації Івано-Франківської області, Івано-Франківського обласного відділення ВГО Комітет виборців України та інших.
Вступне слово виголосив ректор Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, доктор юридичних наук, професор, академік УАН, академік АН ВШУ, академік МАНПО, доктор права, доктор філософії, доктор канонічного права, відмінник освіти України, адвокат, митрофорний протопресвітер о. Іван Михайлович Луцький, у якому зауважив, що, відзначаючи Міжнародний день демократії, людство все більше прагне до побудови суспільства, у житті якого беруть участь всі громадяни без винятку, з рівними можливостями, яке ґрунтується на верховенстві права і дотриманні прав та свобод людини. Демократія важлива не тільки сама по собі. Це ще й важливий фактор, що стимулює соціально-економічний прогрес, підтримку миру і безпеки, повагу до основних прав і свобод людини. Від того, наскільки відповідальними ми є один перед одним, перед суспільством та державою, залежить рівень розвитку демократії та суспільства, соціальний рівень благополуччя, а це повинен розуміти кожен громадянин країни. 
На темі прав людини в умовах розбудови України як демократичної держави акцентувала увагу начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Галина Григорівна Печіль. Зокрема вона зауважила, що розвиток суспільства зумовив можливість встановлення нових параметрів відносин між державою і особою, що пов'язувалися б з обов'язком держави вживати заходи зі сприяння забезпечення прав людини. Пріоритет прав людини щодо держави є первинною ознакою правової держави. Всі інші її ознаки слугують здійсненню свобод та прав людини. Метою правової держави є забезпечення меж свободи індивіда, неприпустимість порушення рівня свободи, обмеженого правом, заборона порушення права та неможливість застосування силових засобів, не заснованих на праві.
Проблеми і перспективи європейської інтеграції України розглянув Олег Михайлович Білоус, кандидат політичних наук, доцент, начальник науково-дослідної частини Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директор Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО. Доповідач наголосив, що євроінтеграція є головним та незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України. Нинішній розвиток політичного діалогу між Україною та ЄС базується на впровадженні Україною Стратегії інтеграції до ЄС, виконанні сторонами УПС та опрацюванні Плану дій у рамках Європейської політики сусідства. Україна виходить з того, що реалізація зазначеного документа має сприяти посиленню співпраці між нашою державою та ЄС в умовах розширення, створити необхідні умови для переходу в майбутньому до якісно нового рівня відносин з ЄС.
Василь Йосипович Климончук, кандидат політичних наук, доцент, заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО з просвітницько-методичної роботи, завідувач відділу просвітницько-методичної роботи, детально проаналізував політичні свободи в сучасному українському націогенезі. Він зауважив, що політична свобода означає здатність і можливість особи й суспільства діяти відповідно до своїх інтересів і мети. Вона передбачає визнання за кожною людиною права на свободу слова, думки, переконань, свободу мирних (без зброї) зборів, свободу отримання інформації, свободу волевиявлення на виборах тощо. Саме політична свобода, тобто можливість вибору керівників підлеглими, найкраще з-поміж інших можливих способів служить утвердженню гідності людини в її стосунках із державою.
На економічних основах утвердження демократії в Україні детально зупинився Ігор Іванович Доцяк, кандидат політичних наук, доцент, заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО з інформаційно-аналітичної роботи, завідувач відділу інформаційно-аналітичної роботи. Дослідник зазначив, що серед економічних основ утвердження  демократії в Україні потрібно назвати розвинуту ринкову економіку, високі темпи економічного росту, якщо вони використовуються для підвищення рівня матеріального добробуту населення. Зв'язок економічного фактора з демократичними трансформаціями проявляється у тому, що він впливає на соціальну конфігурацію суспільства. Визнано, що без відносно високого рівня добробуту важко досягти необхідної для демократії суспільної згоди.
Тема участі молоді у сучасних демократичних процесах знайшла своє відображення у доповіді першого заступника голови Молодіжної адміністрації Івано-Франківської області Андрія Богдановича Коваля. Він наголосив, що європейська інтеграція як стратегічний напрям розвитку України передбачає формування державної молодіжної політики, орієнтованої на кращі європейські та світові взірці демократичного розвитку суспільства, створення умов для самореалізації молоді. Сучасне українське суспільство спрямоване на досягнення нової якості життя громадян, запровадження соціальних, економічних і демократичних європейських стандартів життєдіяльності людини. Проведення Україною курсу реформ буде ефективним і успішним лише за активної участі молоді у цьому процесі.
Голова правління Івано-Франківського обласного відділення ВГО Комітет виборців України Юрій Володимирович Лисюк проаналізував вибори як складову частину демократичних процесів у сучасному суспільстві. З цього приводу він зауважив, що вибори є формою безпосередньої участі громадян в управлінні державою шляхом формування вищих представницьких органів, органів місцевого самоврядування, їх персонального складу. Громадяни демократичної держави мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади і органів місцевого самоврядування. Громадянин може виражати свою волю при додержанні рівності. Свобода виборця реалізується за допомогою таємного голосування і потребує встановлення гарантій проти тиску на нього. Забезпечується вільне волевиявлення. Голосування під час виборів і референдумів є таємним: контроль за волевиявленням громадян не допускається.
Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та політології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Наталія Миколаївна Концур-Карабінович ґрунтовно розкрила питання демократії як загальнолюдської цінності. Дослідниця з’ясувала, що у процесі життєдіяльності суспільства демократія розумілася і трактувалася по-різному, однак вона як політична і правова цінність стала невід'ємним елементом свідомості людей усього світу. Необхідною умовою розвитку демократії є наявність у суспільстві консенсусу з основних питань спільного проживання в державі, визнання переважною більшістю громадян усталених демократичних ідей. Важлива тенденція до гармонії суспільних, групових та індивідуальних інтересів за наявності ціннісного пріоритету особи щодо колективу, моральної готовності до компромісів, самообмеження і самодисципліни, поваги до інших людей, закону, думки більшості.
Заступник начальника юридичного відділу Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Ярослав Васильович Черничук вказав на особливості пенсійної реформи як елемента розвитку демократичних процесів у сучасній Україні. Він зауважив, що Україна має всі можливості для того, щоб перетворити пенсійну реформу із непопулярної у популярну. З одного боку, у суспільстві існує надзвичайна незадоволеність роботою сучасної системи, адже більшість пенсіонерів отримують мізерні пенсії. З іншого – у системі наявна патологія, що не дозволяє їй функціонувати ефективно: пенсіонери мають можливість продовжувати працювати та отримувати зарплату одночасно із отриманням пенсій у повному обсязі, які держава сплачує за рахунок внесків населення, що працює. Усунення цього явища разом із запровадженням матеріальних стимулів довше не виходити на пенсію може нівелювати негативні суспільні наслідки підвищення пенсійного віку. Використання інструментів публічної політики дозволить уряду обрати оптимальну конфігурацію пенсійної реформи та забезпечить суспільний консенсус щодо необхідності її проведення.
Викладач кафедри екологічного, аграрного та земельного права Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Святослав Ігорович Шулятицький висвітлив актуальні питання громадських форм безпосередньої демократії у місцевому самоврядуванні за законодавством України. На його переконання, місцеве самоврядування як засада конституційного ладу виступає одним із найважливіших принципів організації і функціонування влади в суспільстві й державі та є необхідним атрибутом будь-якого демократичного порядку. Конституція України 1996 р. у повній відповідності до вимог Європейської Хартії (поряд з такими фундаментальними принципами, як народовладдя, суверенітет і незалежність України, поділ державної влади тощо) в окремій статті фіксує принцип визнання та гарантованості місцевого самоврядування. Визнання місцевого самоврядування як засади конституційного ладу означає встановлення демократичної децентралізованої системи управління, яка базується на самостійності територіальних громад, органів місцевого самоврядування при вирішенні всіх питань місцевого значення.
Помічник декана юридичного факультету Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Ростислав Іванович Чекіль розглянув сучасні реалії та перспективи розвитку України як демократичної держави, вказавши, що Україна є демократичною державою, устрій і діяльність якої відповідає волі народу, загальновизнаним правам та свободам людини і громадянина. У контексті розвитку громадянського суспільства ознаками України як демократичної держави є реальна представницька демократія, що забезпечується обранням Верховної Ради України, Президента України, представницьких органів місцевого самоврядування на основі демократичних принципів виборчого права; організація державної влади в Україні на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову; конституційне закріплення та реалізація принципу ідеологічного і політичного плюралізму. Цей принцип унеможливлює існування в суспільстві будь-якої обов'язкової ідеології і передбачає завдання держави сприяти організації та діяльності всіх політичних партій, інших організацій, діяльність яких перебуває в межах Конституції та чинного законодавства України. Досі актуальним залишається визнання й гарантованість місцевого самоврядування в Україні
Результатом роботи конференції стало прийняття резолюції, у якій учасниками окреслено перспективи розвитку України як демократичної держави. За підсумками роботи конференції буде видано збірник матеріалів. 

Президія конференції

Конференцію відкрив ректор Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, д.ю.н., проф., академік УАН, академік АН ВШУ, академік МАНПО, доктор права, доктор філософії, доктор канонічного права, Відмінник освіти України, адвокат, Митрофорний протопресвітер о. Іван Михайлович Луцький.

Галина Григорівна Печіль, начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції в Івано-Франківській області з темою доповіді «Права людини в умовах розбудови України як демократичної держави»

Василь Йосипович Климончук, заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО з просвітницько-методичної роботи, завідувач відділу просвітницько-методичної роботи, кандидат політичних наук, доцент аналізує питання «Політичних свобод в сучасному  українському націогенезі»

Ігор Іванович Доцяк, заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО з інформаційно-аналітичної роботи, завідувач відділу інформаційно-аналітичної роботи, кандидат політичних наук, доцент з темою доповіді «Економічні основи утвердження демократії в Україні»

Співорганізатор конференції декан юридичного факультету доктор філософії, к.ю.н., доцент університету Луцький Роман Петрович

Коваль Андрій Богданович, перший заступник голови Молодіжної адміністрації Івано-Франківської області з темою доповіді «Участь молоді у сучасних демократичних процесах»

Юрій Володимирович Лисюк, голова правління Івано-Франківського обласного відділення ВГО Комітет виборців України з темою доповіді «Вибори як складова демократичних процесів у сучасному суспільстві»

Наталія Миколаївна Концур-Карабінович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та політології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу з темою доповіді «Демократія як загальнолюдська цінність»

Ярослав Васильович Черничук, заступник начальника юридичного відділу Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького з темою доповіді «Пенсійна реформа як складова розвитку демократичних процесів у сучасній Україні»

Святослав Ігорович Шулятицький, викладач кафедри екологічного, аграрного та земельного права Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького з темою доповіді «Громадські форми безпосередньої демократії у місцевому самоврядуванні  за законодавством України»

Ростислав Іванович Чекіль, помічник декана юридичного факультету Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького з темою доповіді «Сучасні реалії та перспективи розвитку України як демократичної держави»Учасники конференції та професорсько-викладацький склад університету
Категорія: Діяльність НДІ | Переглядів: 2182 | Додав: Vavaliant | Теги: демократія, юридичний факультет, о.І.М. Луцький, круглий стіл, Головне управління юстиції, університет права, науково-дослідний інститут | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]